Rok 2022 w Spółce GTL-SERVICE
29 GRU 2022

Rok 2022 w Spółce GTL-SERVICE

Lata 2020 - 2021 były czasem mierzenia się przez przedsiębiorców z wieloma trudnościami związanymi z panującą pandemią. Na przełomie lat 2021 / 2022 dla wielu firm jak i dla naszej ponownie kwestia kosztów stała się kluczowa. Sen z powiek spędzały nam wszystkim zmiany podatkowe, galopująca inflacja, wzrost opłat za energię czy wzrost kosztów zatrudnienia i już początek roku 2022 był naznaczony niepewnością i obawami co do rozwoju sytuacji.  

Pierwszy kwartał 2022 r. nie oszczędził żadnego z Nas. Był dla większości firm czasem kolejnej konfrontacji z ogromnymi wyzwaniami. Ustająca pandemia została zastąpiona agresją Rosji na Ukrainę i jej konsekwencjami, które zmieniły warunki prowadzenia biznesu w jeszcze większym stopniu niż koronawirus. To wydarzenie miało bezpośredni wpływ na działalność naszej Spółki. W drugiej połowie marca 2022 przy wsparciu Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka uruchomiliśmy prężnie działający  Punkt Rotacyjny "Pyrzuś" dla  uchodźców z Ukrainy. Miejsce było gotowe do przyjęcia i zapewnienia opieki dla 130 Gości i działa z powodzeniem do dnia dzisiejszego oferując swe usługi osobom udającym się w dalszą podróż do różnych części Europy i Świata. 

Ponadto do najważniejszych wydarzeń  tego roku należy niewątpliwie zaliczyć wygraną w trybie przetargu nieograniczonego  pn.: ,,Wybór wykonawcy, który będzie  świadczył kompleksowe usługi w zakresie gospodarki odpadami na obiektach należących do Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A. ". Nasza oferta została najwyżej oceniona. 

Po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Prezesa Zarządu  GTL - SERVICE  Sp. z o.o. na kolejną już kadencję powołany został Pan Andrzej Olko. 

Nie zważając na trudności obecnych czasów stale dążymy do ciągłego rozszerzania wachlarza naszych usług w poszczególnych działach naszej firmy. Prężnie rozwijamy uruchomioną na początku 2021 roku  flotę taksówkarską Katowice Airport TAXI , jest ona rekomendowanym przewoźnikiem Katowice Airport. Rok 2022 rozpoczynaliśmy  posiadając 14 taksówek, obecnie mamy ich 20 w tym 2 pojazdy 6-7 osobowe.  Rozwinęliśmy również naszą działalność gastronomiczną, otwierając sezonowy punkt Coffee Relax. Zielona strefa relaksu dla pasażerów lotniska ma ok 130m2 powierzchni, sztuczną trawę z leżakami, parasolami i palmami. Pasażerowie mogą się tam odprężyć tuż przed odlotem, czując klimat tropikalnych wakacji. Zmodernizowana została też myjnia Car Wash. zlokalizowana na terenie Parkingu P1 Katowice Airport. 

Prężnie współpracowaliśmy też z lokalnymi instytucjami IPH Tarnowskie Góry,  CEKUŚ Nakło Śląskie  wspierając ich działania. Z czego jesteśmy niezmiernie dumni. Korzystając z okazji chcieliśmy podziękować wszystkim Państwu za zaufanie i współpracę deklarując swoją gotowość do dalszych działań w roku 2023. 

Patrząc z pespektywy minionego roku oceniamy go mimo panujących  warunków dobrze! Jednocześnie życząc Partnerom i Kontrahentom sukcesów w prowadzeniu biznesów w nadchodzącym Nowym Roku 2023! Choć są  już przesłanki, że będzie on trudny dla większości i należy spodziewać się spowolnień. My jednak nieustannie realizujemy bieżące projekty, mające na celu rozwój Spółki GTL- SERVICE i pozostajemy optymistami czego i Państwu życzymy !

 

Do siego Roku !!