Podsumowanie roku 2023 w Spółce GTL SERVICE
30 GRU 2023

Podsumowanie roku 2023 w Spółce GTL SERVICE

Niewątpliwie przyszło nam żyć i pracować w ciekawych czasach. Ubiegły rok 2023 powitaliśmy w dobrych nastrojach, z perspektywą końca pandemii oraz postępującym przyspieszeniem gospodarczym zapewnionym min. przez wysoki popyt na usługi różnego typu. Każdy dzień przynosił nowe zmiany, informacje ale też rozwiązania. Dynamika rynku stawała się coraz większa. 

Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu Katowice Airport na przestrzeni ostatnich lat Zarząd GTL SERVICE intensywnie dążył do bycia solidnym partnerem spółki GTL S. A. w zadbaniu o komfort pasażerów poprzez świadczenie szeregu usług przekładających się na pozytywne postrzeganie lotniska.  W tym usług  czystościowo - porządkowych w Terminalach A, B, C oraz budynku Cargo i Terminalu Cargo, letniego i zimowego utrzymania parkingów, sprzątania pokładów samolotów a dodatkowo od tego roku dozorowania terenu parkingów na obszarze Terminalu Cargo. Nadal prowadzimy kompleksową usługę gospodarki odpadami na obiektach należących do GTL S.A., Wzrosty w stosunku do poprzedniego roku odnotował nasz dział remontowo - budowlany, poprzez prowadzenie prac  o różnej charakterystyce i skali. Rok 2023 to 3 rok działania oficjalnego przewoźnika Katowice Airport - KATOWICE AIRPORT TAXI. Wraz z rosnącym ruchem pasażerskim rekomendowany przewoźnik lotniskowy cieszy się coraz większym zaufaniem pasażerów podróżujących do i z naszego lotniska. Wpływa na to również wyjątkowość naszych usług jak: odbiór pasażera z domu, pomoc w zniesieniu bagażu czy odprowadzeniu pasażera do stanowiska chcek-in. Dbamy w ten sposób szczególnie o komfort podróżnych dla których podróż jest wyjątkowo stresującym przeżyciem.  Na Parkingu P1 prowadzona jest myjnia samochodowa CARWASH. Z  uwagi na swoją lokalizację usługi w niej głównie świadczone są na rzecz funkcjonujących w Katowice Airport wypożyczalni samochodów i klientów międzynarodowych. Spore zmiany mają zajść w sektorze gastronomicznym.  Na początek 2024 zostało zaplanowane przeprowadzenie re-brandingu naszego lokalu Pizza&Kebab zlokalizowanego w Terminalu A, obok odpraw check-in. Podstawowym założeniem  w stosunku do dotychczasowej restauracji jest jej gruntowne odświeżenie zarówno  w zakresie wyglądu jak i menu. Zmianie ulegnie też nazwa na chwytliwą, zabawną, nawiązujące do regionu śląskiego i adekwatną do serwowanego menu. Chcemy w ten sposób zaciekawić  pasażerów jak i naszych stałych Gości czyli pracowników lotniska i zachęcić do odwiedzania nas. 

W każdym z tych sektorów prężnie i profesjonalnie wywiązujemy się realizując kolejne zadania, plany, inwestycje i modernizacje.  Są udoskonalane zgodnie z zapotrzebowaniem lotniska, które jak wszyscy wiemy cechuje się wysoką sezonowością gdyż największy ruch pasażerski przypada na okres wakacyjny. 

W mijającym roku mieliśmy okazję odebrać prestiżowe wyróżnienie Kruszec Biznesu z Diamentem  Izby Przemysłowo Handlowej w Tarnowskich Górach  Był to dla nas zaszczyt i  wyróżnienie na szeroką skalę.  Nadal z wielką przyjemnoscią i obopólną korzyścią angażujemy się w akcje wspierające działania lokalnych instytucji jak  CEKUŚ Centrum Kultury Śląskiej w Nakle ŚląskimTurniej Squasha, Badminton i Tenisa  co pozwala nam promować nasze usługi również poza terenem portu. 

Naszą misją jest wspieranie Katowice  Airport i wszystkich jego klientów a wizją nieustanne dążenie do zwiększania roli i znaczenia Spółki w zakresie usług poprzez aktywne i dynamiczne odpowiadanie na potrzeby korzystających z portu lotniczego i stały wzrost potencjału techniczno - organizacyjnego. Do czego będziemy dążyć  poprzez rozwój biznesu ale również rozwój osobisty czego sobie i Państwu życzymy w nadchodzącym 2024 roku !

Do Siego !!